Відділ організаційно-аналітичного забезпечення з питань освіти, молоді та спорту

ОСВІТА

Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). 

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

«Право на освіту – це одне з основних прав людини, яке всі мають отримати на рівній і справедливій основі. Створення якісної школи можливе за умови об’єднання спільних зусиль на засадах партнерства та взаємодії усіх учасників освітнього процесу – засновника, який є значимим гравцем на полі освіти, директора, що вибудовує стратегію розвитку закладу, професійного вчителя, для якого в пріоритеті має бути успіх кожної дитини, мотивованого учня та ініціативних, активних батьків. Саме це ми хочемо донести до громадськості нашою інформаційною кампанією», – зазначила начальник управління Державної служби якості освіти у Волинській області Ангеліна Корець.

В межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба. 

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу. 

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою qualityeducation.org.ua, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби.

МОЛОДЬ ТА СПОРТ

Відділ культури, молоді та спорту управління гуманітарної політики Луцької районної державної адміністрації здійснює реалізацію державної політики в галузі культури, молоді та спорту на території Луцького району. У своїй діяльності відділ керується Конституцією, законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, наказами Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України та інших центральних органів виконавчої влади, міжнародними договорами України.

На території Луцького району робота закладів культури спрямована на забезпечення розвитку та популяризації мистецького аматорства і творчої діяльності, задоволення потреб населення у розвитку своєї особистості, творчого потенціалу, збереження історико-культурної спадщини, підвищення професійного рівня колективів самодіяльної творчості, естетичного виховання і навчання дітей, реалізації потреб у спілкуванні різних вікових категорій та соціального статусу, підвищення рівня мистецької освіти місцевого населення. Зокрема, в районні діють 187 бібліотек та 210 закладів культури, (клуби і БК).

Успішне виконання поставлених завдань здійснюється комплексно – через навчальний процес, виховну роботу, творчу діяльність, співпрацю з батьками.

Успішно проводять культурно–виховну роботу серед різних груп населення, шляхом проведення тематичних та оглядових екскурсій і музеї, яких у районі налічується шість. А саме: Ківерцівський краєзнавчий музей, Рожищенський районний історично-краєзнавчий музей, Берестечківський народний історичний музей, Торчинський історичний музей ім. Г.О. Гуртового, Лопатенський історико-природничий музейний комплекс та Горохівський народний історичний музей.

Освітньо-викладацьку роботу у галузі музичного та образотворчого мистецтва (тематичні уроки, концерти для захисників Вітчизни, формування мовленнєвої культури, виховання в учнях почуття поваги до державних символів, організація виставок, що ілюструють становлення та розвиток української державності, участь в інших заходах до державних свят України, історичних дат), широке пропагування музичного та образотворчого мистецтва (концерти учнів та викладачів, бесіди, пересувні виставки робіт учнів художнього класу) здійснюють 15 музичних шкіл, 2 будинки творчості, 1 музично-естетична школа та 1 мистецька школа, 2 центри позашкільної освіти і 1 центр культури і дозвілля.

На території району діють 4 дитячо-юнацькі спортивні школи: Рожищенська районна ДЮСШ, Ківерцівська ДЮСШ, Горохівська КДЮСШ імені О.Баламута, Горохівська ДЮСШ «Колос».