Обережно! Небезпека!

В наслідок широкомасштабного військового вторгнення рф в Україну та ведення їх військами активних бойових дій, постійних обстрілів, мінувань територій та об’єктів цивільної інфраструктури в межах населених пунктів, включаючи встановлення саморобних вибухових пристроїв, майже 14 % території держави стали небезпечними від вибухонебезпечних предметів.

26 квітня 1986 року – рівно 36 років тому, на Чорнобильській АЕС сталась аварія

26 квітня 1986 року – рівно 36 років тому, на Чорнобильській АЕС сталась аварія. На четвертому енергоблоці, з різницею в дві секунди, відбулись два вибухи, що викликали катастрофічні наслідки. Неймовірно масштабного, невидимого смертоносного впливу радіаційного забруднення на території 17 країн світу зазнали і природа, і люди.

Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. Ця подія досі вважається однією з найбільших техногенних катастроф світового масштабу, оскільки завдала величезної шкоди не лише екології нашої планети, а й суспільству. На ліквідацію наслідків пожежі, що тривала не один день, було кинуто близько 600 тисяч людей-ліквідаторів.

Усі 36 років Україна, за активного сприяння міжнародної спільноти, успішно справлялась з подоланням наслідків: збудовано і введено в експлуатацію саркофаг – об’єкт «Укриття» над зруйнованим блоком; створення екологічно безпечного сховища для відпрацьованого палива; створено Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник, дозволено відвідувати території, досі заборонені у зоні відчуження. У 2019 році над станцією запустили новий “саркофаг”, оскільки старий був уже непридатний. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації.

24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення. Через 36 років Чорнобильська земля пережила другу катастрофу. І сьогодні, ми вшановуємо не тільки тих, хто віддав життя 36 років тому та низько вклоняємося тим, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, аби зупинити згубні наслідки Чорнобильської катастрофи. Ми дякуємо персоналу ЧАЕС, усім працівникам підприємств зони, що пережили окупацію за героїзм та стійкість, за впевнені дії, що запобігли ядерному тероризму.

Ми впевнені в тому, що і вдруге Україна успішно подолає катастрофу, спричинену наслідками руzzкої окупації Чорнобильської зони. Відновлення вже почались!

19 березня свій 92-ий день народження святкує Ліна Костенко

19 березня свій 92-ий день народження святкує відома українська поетеса Ліна Костенко. Неможливо оцінити вклад її в українську культуру. Її гострі, волелюбні та красиві вірші проникають глибоко у серце.

Ліна Василівна — українська гордість та легендарне втілення українського патріотизму, боротьби та незламності духу.

Разом переможемо! Слава Україні!

***

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,

Маленький сірий чоловічок

Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,

Лох-Несс холодної Неви

Куди ж ви дивитесь, народи?!

Сьогодні ми, а завтра – ви.

***

Розп’ято нас між заходом і сходом.

Що не орел — печінку нам довбе.

Зласкався, доле, над моїм народом,

щоб він не дався знівечить себе!

«Берестечко»

***

Історії ж бо пишуть на столі.

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.

208 річниця з дня народження Тараса Шевченка

9 березня – виповнилася 208 річниця з дня народження Тараса Шевченка. Поезія Кобзаря актуальна в будь-який час, проте зараз, в ці доленосні і бурхливі дні в Україні, Шевченка цитує буквально кожен.

Він сьогодні, як ніколи, через свої пророчі вірші, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими відвертими ворогами.

Зараз, коли Росія розвернула повномасштабну війну з Україною, кожен українець повинен прислухатися до Шевченка та його пророчих віянь, адже все своє свідоме життя він кликав українців давати гідну відсіч московитам.

Сьогодні, в день 208-го дня народження Кобзаря, українці цитують вірші, вірші ненависті до Росії та москалів, і любові до України.

Кохайтеся, чорнобриві,

Та не з москалями,

Бо москалі — чужі люде,

Роблять лихо з вами.

Москаль любить жартуючи,

Жартуючи кине;

Піде в свою Московщину,

А дівчина гине…***

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

***

Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що прокляну святого Бога,

За неї душу погублю.

***

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине…Ось де, люде, наша слава,

Слава України!

***

Ляхи були, усе взяли,

Кров повипивали!..

А москалі і світ божий

В путо закували.

***

Як москалі срібло, золото

І свічі забрали

У Покрові; як козаки

Вночі утікали.

***

Отак подивишся здаля, на москаля-

І ніби справді він людина,

Іде собі, мов сиротина,

Очима – блим, губами – плям,

І десь трапляється хвилина,

Його буває навіть жаль,

А ближче підійдеш – скотина!

***

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем ‘я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

***

Україно, Україно!Серце моє, ненько!

Як згадаю твою долю,

Заплаче серденько!

***

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі…