Відділ культури, молоді та спорту

Відділ культури, молоді та спорту управління гуманітарної політики Луцької районної державної адміністрації здійснює реалізацію державної політики в галузі культури, молоді та спорту на території Луцького району. У своїй діяльності відділ керується Конституцією, законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, наказами Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України та інших центральних органів виконавчої влади, міжнародними договорами України.

На території Луцького району робота закладів культури спрямована на забезпечення розвитку та популяризації мистецького аматорства і творчої діяльності, задоволення потреб населення у розвитку своєї особистості, творчого потенціалу, збереження історико-культурної спадщини, підвищення професійного рівня колективів самодіяльної творчості, естетичного виховання і навчання дітей, реалізації потреб у спілкуванні різних вікових категорій та соціального статусу, підвищення рівня мистецької освіти місцевого населення. Зокрема, в районні діють 187 бібліотек та 210 закладів культури, (клуби і БК).

Успішне виконання поставлених завдань здійснюється комплексно – через навчальний процес, виховну роботу, творчу діяльність, співпрацю з батьками.

Успішно проводять культурно–виховну роботу серед різних груп населення, шляхом проведення тематичних та оглядових екскурсій і музеї, яких у районі налічується шість. А саме: Ківерцівський краєзнавчий музей, Рожищенський районний історично-краєзнавчий музей, Берестечківський народний історичний музей, Торчинський історичний музей ім. Г.О. Гуртового, Лопатенський історико-природничий музейний комплекс та Горохівський народний історичний музей.

Освітньо-викладацьку роботу у галузі музичного та образотворчого мистецтва (тематичні уроки, концерти для захисників Вітчизни, формування мовленнєвої культури, виховання в учнях почуття поваги до державних символів, організація виставок, що ілюструють становлення та розвиток української державності, участь в інших заходах до державних свят України, історичних дат), широке пропагування музичного та образотворчого мистецтва (концерти учнів та викладачів, бесіди, пересувні виставки робіт учнів художнього класу) здійснюють 15 музичних шкіл, 2 будинки творчості, 1 музично-естетична школа та 1 мистецька школа, 2 центри позашкільної освіти і 1 центр культури і дозвілля.

На території району діють 4 дитячо-юнацькі спортивні школи: Рожищенська районна ДЮСШ, Ківерцівська ДЮСШ, Горохівська КДЮСШ імені О.Баламута, Горохівська ДЮСШ «Колос».