До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн (у перекладі з грецької мови – святкова пісня) – символ державної символіки. Слова і музика гімну змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах. Для українців – це гімн «Ще не вмерла Україна».Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», а композитор Михайло Вербицький написав музику до нього. У 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним із державних гімнів УНР та ЗУНР.
Офіційно музична редакція Державного Гімну була прийнята Верховною Радою України 15 січня 1992 року. Лише через 11 років, 6 березня 2003 року, текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України». У той же час перша строфа гімну, згідно з пропозицією Президента України Леоніда Кучми, звучить «Ще не вмерла України і слава, і воля». Текст і ноти примірника еталонної музичної редакції Державного Гімну України постійно зберігаються у Верховній Раді України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *