З 2015 року, з проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН відповідної Резолюції, 9 грудня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.Дата була обрана з огляду на історичні обставини: у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Українці знають, що таке геноцид. Стосовно української нації політика геноциду й етноциду активно здійснювалася у ХХ ст. Ознаки геноциду мають дії урядів різних країн стосовно кримських татар, українських німців, українських поляків, українських циган, українських греків, українських болгар, іудеїв, що проживали на території України.

Геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права. Головна відповідальність за попередження і припинення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин вчиняється.

Саме системна дискримінація й акти психологічного та різного роду насильства ведуть до найвищої хворобливої міри жорстокості людства, якому немає місця в сучасному суспільстві.

Тому найважливішим завданням кожного з нас є внесення своєї частки у впровадження миру у світову спільноту. Адже у тяжкі часи для українського народу важливість мирного існування полягає в простих речах: зробити життя один-одного кращим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *