Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – Дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України. Вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так і армій західних союзників і підпільних рухів Опору. здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. Українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та неволі, тому сьогодні боремося за мир і свободу.
Пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, є моральним обов’язком українців. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Тому що війна – це завжди мільйони маленьких і великих людських бід.
Україна з часів Революції гідності послідовно впроваджує європейський підхід пам’ятання про Другу світову війну.
У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Із сумом можна констатувати, що невивчені уроки історії, самозамилювання та імперські амбіції перетворили сучасних росіян із спадкоємців перемоги над нацизмом у нових нацистів.
Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів.
День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням від повторення.
Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів.
Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам’яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.
Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!
Слава Україні!
Героям Слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *