26 квітня 1986 року – рівно 36 років тому, на Чорнобильській АЕС сталась аварія. На четвертому енергоблоці, з різницею в дві секунди, відбулись два вибухи, що викликали катастрофічні наслідки. Неймовірно масштабного, невидимого смертоносного впливу радіаційного забруднення на території 17 країн світу зазнали і природа, і люди.

Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. Ця подія досі вважається однією з найбільших техногенних катастроф світового масштабу, оскільки завдала величезної шкоди не лише екології нашої планети, а й суспільству. На ліквідацію наслідків пожежі, що тривала не один день, було кинуто близько 600 тисяч людей-ліквідаторів.

Усі 36 років Україна, за активного сприяння міжнародної спільноти, успішно справлялась з подоланням наслідків: збудовано і введено в експлуатацію саркофаг – об’єкт «Укриття» над зруйнованим блоком; створення екологічно безпечного сховища для відпрацьованого палива; створено Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник, дозволено відвідувати території, досі заборонені у зоні відчуження. У 2019 році над станцією запустили новий “саркофаг”, оскільки старий був уже непридатний. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації.

24 лютого 2022 року російські загарбники окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення. Через 36 років Чорнобильська земля пережила другу катастрофу. І сьогодні, ми вшановуємо не тільки тих, хто віддав життя 36 років тому та низько вклоняємося тим, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, аби зупинити згубні наслідки Чорнобильської катастрофи. Ми дякуємо персоналу ЧАЕС, усім працівникам підприємств зони, що пережили окупацію за героїзм та стійкість, за впевнені дії, що запобігли ядерному тероризму.

Ми впевнені в тому, що і вдруге Україна успішно подолає катастрофу, спричинену наслідками руzzкої окупації Чорнобильської зони. Відновлення вже почались!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *