Свято фізичної культури та спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня – в 2021 році припадає на 11 вересня ( згідно Указу Президента від 29.06.1994 р. № 340/94). Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

За всіх часів саме здорові духом і тілом люди були фундаментом суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Європейські види спорту поширювалися в Україні з кінця ХІХ ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

В Україні спорт знаходиться на високому рівні розвитку. Особливо великих успіхів наша країна домоглася в боксі, вільній боротьбі, гімнастиці.

Українські спортсмени ставали чемпіонами Європи та світу в різних дисциплінах.

За всю історію Олімпійських ігор збірна України в різних видах спорту завоювала  більше 140 медалей . Найбільшим досягненням в історії Олімпіади є 18 олімпійських медалей з художньої гімнастики Лариси Латиніної  (9 золотих, 5 срібних, 4 бронзові).

Волинь представлена на Олімпійських іграх з 2008 р:. в Олімпіаді у Пекіні взяло участь 4 волинян, в Лондоні 6 учасників, в Ріо-де-Жанейро 6 учасників, в Токіо – 8. Наші олімпійці – це наша гордість.

В Олімпійських іграх брали участь волиняни:

  • Марія Повх, веслування на байдарках та каное, майстер спорту міжнародного класу з  веслування на байдарках та каное. Вихованка СДЮШОР «Олімп»;
  • Яна Беломоїна, маунтинбайк в дисципліні крос-кантрі, вихованка спорт школи «Динамо». Чемпіонка Європи 2017р та переможницею загального заліку кубка світу.
  • Марія Сахарук (Філюк), легка атлетика спортивна ходьба,чемпіонка України  2021 р.
  • Анастасія Турчин, дзюдо (багаторазова чемпіонка Європи та України з дзюдо, майстер спорту України міжнародного класу, вихованка спорткомплексу «Динамо».

Великі досягнення українські спортсмени демонструють на Паралімпійських іграх.  Результати виступу волинян в Токіо-2020:

золото: Сергій Ємельянов веслування на байдарці-одиночці на дистанції 200м (клас KL3);

срібло: Марина Мажула веслування на байдарках в заїзді на 200 метрів (клас KL1);

6 місце:  Ярослав Окапінський легка атлетика біг на 400м  (клас Т37).

Спортсмени – уродженці і вихованці спортивних шкіл Луцького району також демонструють високі досягнення у змаганнях всеукраїнського і обласного рівня. Горохів тривалий час називали «гандбольною столицею України» – це школа виховання визначних спортсменів заслуженого тренера України О.М. Баламута.

         На сьогоднішній день на території району функціонує: Рожищенська районна ДЮСШ,  Горохівська  КДЮСШ ім. О.Баламута, Ківерцівська ДЮСШ.

На базах спортивних шкіл організовуються та проводиться спортивно-масові заходи районного та обласного рівнів.

         В Луцькому районі активно розвивається футбол, туризм та спортивне орієнтування, легка атлетики, біатлон, веслування на байдарках і каное, важка атлетика.

Село Боратин  Міністерством молоді та спорту визнано «найспортивнішим селом України.  Спортивний комплекс села Боратин став   переможцем X Міжнародного конкурсу «Кришталева цеглина», який проводився у польському місті Люблін.

Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюди. Це і День тренера, і День спорту, і урочиста дата для всіх, хто цінує і шанує заняття спортом, одночасно.

Бажаємо всім спортсменам міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог. Хай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність, сприяє популяризації та розвиткові сфери фізичної культури і спорту!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *