Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв.

Музеї – це місця пам’яті, історії та культури. Сьогодні музеї – це ще і простір для живого, конструктивного спілкування, місце творення мистецтва, його демонстрації. Музеї – це й, насамперед, люди, які там працюють, люди, які своєю працею оживляють експонати та їх історії, дають їм нове дихання.

У Луцькому районі налічується шість музеїв.

1. Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового

Музей має багату і різноманітну фондову збірку. Це – палеонтологічні знахідки, археологічні пам’ятки, скарби монет, великий фонд документів різного часу, стародруки, вироби місцевих ремісників, побутові речі сільських і міських мешканців, твори живопису і скульптури, меморіальні речі. Зараз у музеї зберігається більше 7,5 тисяч експонатів.

2. Лопатенський історико-природничий музейний комплекс

У глибині безкрайніх Цуманських лісів знаходиться урочище Лопатень. Територія музейного комплексу становить 12 гектарів, що дає можливість поглибити знання не лише про істрорію краю, але й про волинський ліс. Нещодавно з’явились екостежки, старовинна хатина, у якій експонується традиційне українське вбрання та предмети побуту.

3. Рожищенський народний краєзнавчий музей

У 1979 році музею було присвоєно звання «народний». Експозиція складається з чотирьох відділів: давньої та новітньої історії, художнього та природи. Нині у музеї  зберігається понад 2,2 тисячі експонатів основного фонду. Був створений новий відділ – художній, в якому представлені картини місцевих художників. 22 картини подарував музею почесний житель міста художник Микола Савчук.

Музею були передані скульптури католицьких святих, а також ікона Животворящого Христа ХVІІ століття. У 2007 році експозицію було доповнено новими розділами: «Видатні люди району», «Україна: вчора, сьогодні, завжди», «Місцеві державотворці», а також оновлені розділи «Освіта” і „Культура». 

4. Комунальний заклад «Ківерцівський краєзнавчий музей»

У музеї зберігається  ікона святого Миколая Чудотворця ХVІІ-ХVІІІ ст., ключі від замку Радзивилів, паперові гроші ХІХ ст., знаряддя праці, речі селянського побуту минулих століть, домоткані вишиті рушники, старовинні музичні інструменти.

Нині у приміщенні музею зібрано понад 900 експонатів, фонди постійно поповнюються.

Біля музею висадили «Лесину грушу». Це одне з небагатьох дерев, які ще збереглися від старого садка Косачів у Колодяжному.

5. Горохівський народний історичний музей

Музей розповідає про історію краю, археологічні знахідки давньоруського періоду, пам’ятки епохи бронзи та черняхівської культури.Окрема сторінка експозиції присвячена репресованим горохівчанам і має назву «Реабілітовані історією». Розділ експозиції «Кращі сини і дочки нашого краю» розповідає про видатних людей Горохівщини. Про побут, звичаї та культуру горохівчан знайомить колекція етнографічних матеріалів. Зокрема, кімната українського побуту відтворює інтер’єр селянської хати кінця XIX – початку ХХ століття.

6. Берестечківський народний історичний музей

Експозиція має такі основні розділи: «З давнього минулого», «Берестецька битва 1651 року», «Народні промисли і ремесла», «Перша і друга світові війни». Було введено 190 оригінальних експонатів: ремісничі інструменти шевців, кушнірів, столярів, ковалів, а також предмети археології, речі козаків, учасників Берестецької битви, фрагменти озброєння і амуніція солдатів Першої та Другої світових воєн, предмети озброєння, обмундирування та побуту вояків УПА. Нині у музеї зберігається 950 експонатів основного фонду.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись.

Запрошуємо у мандрівку музеями Луцького району!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *