8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Це не тріумф переможців над переможеними! Це нагадування про страшну катастрофу, застереження нам усім, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією чи анексією.

Найважливіший урок, який ми маємо усвідомити – це вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами!

Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Ніколи знову!

Війна для України розпочалась 1 вересня 1939 року і тривала фактично до 2 вересня 1945 року, коли було підписано Акт капітуляції Японії. Після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50% бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом. Ніколи знову!

Українці та вихідці з України перебували у військових з’єднаннях Польщі (120 тисяч), США (до 80 тисяч), Канади (до 45 тисяч), Франції (до 5 тисяч).

Історія кожного українця та українки, які воювали – це історія мужності  й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

Вічна слава полеглим!Честь і слава живим!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *