Пандемія змінила звичний ритм життя людей: адаптивний карантин, обмеження на вихідних, локдаун. Ми вчимося жити в умовах нової реальності, обов’язковими аксесуарами для відповідальних людей стали захисні маски та антисептики. Однак, варто пам’ятати, що навіть коли дотримуєшся карантинних обмежень, постійно знаходишся у контакті із людьми з групи ризику.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує використання вакцини для усіх категорій населення, починаючи від 18 років, навіть якщо у країні циркулюють мутації коронавірусу. Також рекомендації стосуються осіб із хронічними захворюваннями, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19: серцево-судинні захворювання, недуги дихальних шляхів, діабет, ожиріння. Для осіб, які живуть із ВІЛ і автоімунними хворобами чи мають послаблений імунітет, необхідні подальші дослідження.

Але, якщо особа належить до категорії, якій загалом рекомендується робити щеплення, після консультації із лікарем також можна вакцинуватись.

 Україна стала 95 країною, що розпочала вакцинацію від коронавірусу.  Спочатку вакцинують  тих , хто належить до пріоритетних груп:

– працівників сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери;

– працівників чи мешканців спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для літніх людей тощо);

– військовослужбовців;

– працівників критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України). Цим громадянам не потрібно реєструватися в електронному списку. Роботодавець або керівник установи інформує їх про можливість та дату щеплення.

Усі інші громадяни можуть записатися до списку очікування у зручний спосіб:

– через портал чи мобільний застосунок «Дія»;

– через національний контакт-центр МОЗ, за номером 0-800-60-20-19, який працює в цілодобовому режимі.

Вакцинуватися можна у державній або приватній поліклініці, фельдшерсько-акушерському пункті або сільській амбулаторії, де розділені потоки пацієнтів.

 Основна мотивація вакцинуватись – убезпечити себе і свою родину від ризику інфікування небезпечною хворобою.

Інформуємо, що станом на 26 березня 2021 року зафіксовано 18132 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Це найбільша кількість людей, які захворіли протягом доби, за весь час пандемії на території України. Зокрема захворіли 923 дитини та 435 медпрацівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *